Komşu Olalım

Hazırlık

Evinize yakın yerlerde oturan arkadaşlarınız ile nasıl vakit geçiriyorsunuz?

Komşularınızla ilişkilerinizi geliştirmek için neler yapabilirsiniz? Merhaba arkadaşlar. Benim adım Sevde. Ailemle birlikte dört katlı bir evin ikinci katında oturuyoruz. Ayşe teyzeler karşı dairede, Ahmet amcalar üst katta, Ömer dedeler de alt katta oturuyor. Dede, teyze ve amca dediğime bakmayın akraba değiliz. Biz komşuyuz ve onları çok seviyorum. Komşularımız ile sık sık görüşüyoruz. Ayşe teyze; öğretmen ve bazen bana ödevlerimde yardımcı oluyor. Ahmet amca ve eşi bankada çalışıyorlar. Benim yaşlarımda bir kızları var. Adı Ceylin, onunla çok iyi anlaşıyorum ve oyunlar oynuyoruz. Bayramlarda ve özel günlerde komşularımızı ziyaret ediyoruz. Mutlu günlerimizde ve zor günlerimizde birbirimizin yanında olmaya çalışıyoruz.

Ömer dedenin eşi Hatice nine, Ceylin ve bana okul dönüşü kurabiye yapıyor.
Biz de severek yiyoruz. Annemle Ömer dedeleri ziyarete gidiyoruz. Annem, hastalandıklarında onlara yemek götürüyor ve ev işlerinde yardım ediyor. Ceylin ile birlikte Ömer dedenin market poşetlerini de biz taşıyoruz. Rahatsız olmamaları için gürültü yapmamaya çalışıyoruz.

Bayramlarda ve özel günlerde komşularımızı ziyaret ediyoruz. Mutlu günlerimizde ve zor günlerimizde birbirimizin yanında olmaya çalışıyoruz.

Komşularınızla ilişkilerinizi geliştirmek için neler yapabilirsiniz?

License

Icon for the Creative Commons Attribution 4.0 International License

Hayat Bilgisi Ders Kitabı by Milli Eğitim Bakanlığı is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License, except where otherwise noted.

Share This Book