Arkadaşım Ol

Kerem ile Gülce en iyi arkadaşlarım. Onlarla oyun oynamayı çok seviyorum. Boş zamanlarımızda bir araya gelerek saklambaç, körebe gibi oyunlar oynuyoruz. Ayrıca derslerimize de birlikte çalışıyoruz. Birbirimizi seviyoruz ve saygı gösteriyoruz.
Sorunumuz olduğunda birlikte çözüyoruz. Birbirimize güveniyoruz. Sevinçlerimizi, üzüntülerimizi ve hayallerimizi paylaşıyoruz. Bu nedenle arkadaşlarım benim için çok önemli ve özeldir.

Ailemizden sonra bize en yakın olan kişiler arkadaşlarımızdır. Arkadaşlar arasında doğruluk, dürüstlük, tarafsız olma, saygı, yardımseverlik, başkalarının hakkını gözetme vb. olması gereken değerlerdir.
Günlük yaşamımızda davranışlarımıza dikkat ederek arkadaşlık ilişkilerimizi geliştirebiliriz. Arkadaşlarımız ile farklı düşündüğümüz zamanlarda onların düşüncelerine saygılı olmalıyız. Gerektiğinde de özür dilemek ya da teşekkür etmek arkadaşlık ilişkilerimiz için önemlidir. Grup çalışmalarında sorumluluklarımızı yerine getirmek, her zaman doğruyu söylemek arkadaşlarımızın güvenini kazanmamızı sağlar.

License

Icon for the Creative Commons Attribution 4.0 International License

Hayat Bilgisi Ders Kitabı by Milli Eğitim Bakanlığı is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License, except where otherwise noted.

Share This Book