Hep Birlikte El Ele

Öğretmenimiz, bugün derse elinde bir gazete ile geldi. Gazetedeki haberde kütüphanesinde kitaba ihtiyacı olan bir okul anlatılıyordu. Öğretmenimiz, bu okula yardım için neler yapabileceğimizi sordu. Arkadaşımız Tuğçe söz alarak: – Öğretmenim, ben evdeki kitaplarımı oraya göndermek istiyorum, dedi.
Öğretmenimiz: – Bu çok güzel bir düşünce Tuğçe, dedi ve onu tebrik etti.
Sınıfta herkes bu konu hakkında konuşuyordu. Ömer birden: – Arkadaşlar! Aylin, Beyza ve ben okulumuzun Kütüphanecilik Kulübünde görevliyiz. Kulüp olarak okulumuzda bir kampanya başlatsak daha çok kitabımız olur, dedi.
Herkes bu fikri çok beğendi. Çalışmalara başladık. Sonunda çok sayıda kitap topladık. Arkadaşlarımız ile görev dağılımı yaparak bazılarımız kitapları paketledi bazılarımız da etiketledi. Öğretmenimizin yardımı ile kitapları gönderdik. Bir süre sonra okulun öğrencilerinden bizlere teşekkür mektubu geldi. Hepimiz çok mutlu olduk. Kampanya ile hem bu okulun kitap ihtiyacını karşıladık hem de birlikte yaptığımız işlerde daha güçlü olduğumuzu anladık.

Okullarda çeşitli sosyal etkinlikler düzenleriz. Örneğin kıyafet, kırtasiye malzemesi, oyuncak ihtiyacı olan insanlara kampanyalar yaparak yardımcı oluruz. Yardımlaşma ve dayanışma insanların sahip olması gereken en güzel özelliklerdendir. Bir arada yaşayan insanlar, yardımlaşarak mutlu ve huzurlu olurlar.

License

Icon for the Creative Commons Attribution 4.0 International License

Hayat Bilgisi Ders Kitabı by Milli Eğitim Bakanlığı is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License, except where otherwise noted.

Share This Book