Özenle Kullanalım

Hayat Bilgisi dersinde öğretmenimiz okulda kullandığımız kaynakların neler olduğunu sordu. Arkadaşlarım ve ben; elektrik, su, sabun gibi pek çok şey sıraladık. Öğretmenimiz, okulda kaynakların nasıl kullanıldığını gözlemlememizi istedi. Yaptığımız gözlemlerde; gereksiz yanan lambaları, açık unutulmuş muslukları, yerlere atılmış kalemleri gördüğümüzde çok üzüldük. Öğretmenimiz; elektrik, doğalgaz gibi kaynakların eksikliğinde ısınma ve aydınlanmada sorunlar yaşanabileceğini, su ve temizlik malzemelerinin tükenme-si durumunda da sağlık sorunlarının yaşanabileceğini anlattı.

Biz de kaynakların özenli kullanımı için sloganlar hazırlayıp okulda uygun yerlere astık.
Ayrıca ekipler oluşturarak kaynakların özenli kullanımını kontrol etmeye karar verdik. Artık hepimiz kaynaklarımızı daha dikkatli kullanıyorduk.

Sizin için güzel bir şarkı ekledik. Hareketleri yapmaya ve sözleri tekrar etmeye çalışalım. Arada çıkan sürprizleri de yapmaya çalışalım.

License

Icon for the Creative Commons Attribution 4.0 International License

Hayat Bilgisi Ders Kitabı by Milli Eğitim Bakanlığı is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License, except where otherwise noted.

Share This Book